Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut

Barbecue bij alle weersomstandigheden! - Het Lapland Grillhouse

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: grillkota

Barbecueën is een populaire populaire sport in Duitsland, maar veel barbecues vallen letterlijk in het water wanneer het weer niet meespeelt. Maar dit probleem zou binnenkort tot het verleden kunnen behoren. Het idee komt uit Noord-Scandinavië, in de vorm van Grillkota's, die ruimte bieden aan een barbecue met maximaal 15 personen. Barbecues kunnen op deze manier worden gepland, ongeacht het weer en de barbecue is gegarandeerd. Het Lapland Grillhouse is niet alleen voor barbecues. Je kunt het net zo goed gebruiken voor verjaardagen, gezellige schaatsavonden en nog veel meer.

Grillkota bouw jezelf
Om zelf een Grillkota te bouwen, zonder kit en goedkoop? Dat werkt. Met ons onderstaande plan heeft u de mogelijkheid om een ​​eenvoudige, maar mooie en stabiele Grillkota te bouwen. Bij alle weersomstandigheden barbecueën met onze gids.

Verdere uitrustingstips voor de barbecuehut zijn hier te vinden:

Zet barbecuehut op en grill kota

De gezellige barbecuehut uit Scandinavië

Barbecues, ook bekend als kota's, zijn een goede zaak in Scandinavië. Ze zorgen ook voor een gezellig samenzijn in het koude seizoen en veel plezier in een vriendelijke sfeer. In het midden van de hut is er een open haard met een rookafvoer, een grote barbecue en een omringende tafel.

Massieve houten banken bieden plaats aan 12 tot 15 personen. Het resultaat zijn deze barbecuehutten gemaakt van Kothen en Yurts, de tenten van de oorspronkelijke toendrabewoners. Deze tenten hadden een open haard in het midden en een rookafvoer bovenaan. Dus het was mogelijk om in de wildernis te leven tijdens de Arctische winter.

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: grillkota

Echt Zweeds vakmanschap

Het Orig. Lapland Grillhouse is Zweeds vakmanschap. Het wordt vervaardigd in het noorden van Zweden in de buurt van de poolcirkel. De fabrikant is gespecialiseerd in de productie van barbecuehutten en saunahuizen. Het staat in Scandinavië bekend om zijn kwaliteit en heeft al enkele duizenden van deze hutten gemaakt.

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: blauwdruk

De houtkwaliteit

Moeilijk als Zweeds staal! Dit is de conclusie van wie de kwaliteit van dennen in het noorden van Scandinavië vergelijkt met die van de lokale dennenboom. De reden voor de speciale kwaliteit en hardheid ligt in de veel tragere groei, veroorzaakt door lange, strenge winters, vergelijkbaar met die in de Alpen. De jaarringen van de dennen zijn veel smaller, het hout veel harder, beter bestand tegen binding en resistenter. Het originele Lapland Grillhouse bestaat uit dit langzaam groeiende dennenhout en is dienovereenkomstig duurzaam.

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: grillkota

De grondstoffen
Evenzo worden hoge kwaliteitsnormen ook toegepast op de andere materialen. Want waar het weer zo extreem is als in Noord-Zweden, moet je zeer goede en duurzame materialen gebruiken. Dit geldt zowel voor de hut als voor de dakshingles, de ramen, de deur, de fittingen en natuurlijk voor de barbecue met open haard.

Lapland Grillhouse in standaarduitrusting

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: grillkota

Het originele Lapland Grillhouse is al goed uitgerust met de standaarduitrusting: de ramen zijn voorzien van dubbel glas en aan de buitenkant voorzien van druipstrips voor een betere vochtbescherming. Een van de vensters kan worden geopend. De haard is uitschuifbaar en intrekbaar en voorzien van een extra kraag voor afdichting, zodat er geen water van buitenaf kan binnendringen. De eettafel is traploos in hoogte verstelbaar. De barbecue heeft een afneembare aslade en verschillende opbergvakken. De grill heeft drie barbecues met een statief en een Wokschalenhalterung, alles is individueel draaibaar en in hoogte verstelbaar. En boven de deur bevindt zich een geheim compartiment, bijvoorbeeld voor sterke dranken.

  • Stabiele deur met dubbel glas, zeshoekig venster
  • 3 ramen met dubbele beglazing (een om te openen)
  • 5 massieve banken, 45 mm dik
  • Groot afsluitbaar opbergvak boven de deur
  • Barbecue met afneembare aslade en verschillende opbergvakken. Drie barbecuegebieden met statief en een wokbekerhouder, alles is individueel draaibaar en in hoogte verstelbaar.
  • Dak met Icopal-panelen van bitumen
  • Onderbouw van lariks, drukgeïmpregneerd
  • Lattenbodem gemaakt van geschaafde lattenbodems

Verkoop in Duitsland
In Duitsland wordt Orig. Lapland Grillhouse verkocht door WS-Trade GbR in Neubrandenburg. WS-Trade informeert en adviseert de klanten, levert de barbecuehutten samen met de respectieve accessoires en verzorgt desgewenst ook de constructie. Daarnaast worden ook financieringsopties aangeboden.

adres:
WS-TRADE GbR
Verdiring 67
17033 Neubrandenburg

Telefoon: 03 95 - 555 38 38

Meer informatie op lapland-house.de

Blauwdruk voor een Finse barbecuehut

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: jezelf

De Grillkota is het traditionele Finse grillhuis waarin één om te feesten, eten en barbecueën. Vanwege het strenge Scandinavische klimaat grilt Scandinavië traditioneel hutten. Hoewel ons klimaat minder ernstig is, is het des te vochtiger. We laten je zien hoe je een echte Finse Grillkota in je tuin kunt zetten met een beetje vakmanschap en basiskennis in houtbewerking. De instructies worden geïllustreerd en vertegenwoordigen het hele bouwproces, we wensen je veel succes en leuke barbecues!

De eigen Grillkota voor grote tuinen

Voor onze Grillkota heb je veel ruimte nodig: met de basis De hut is vier meter breed. Daarom zou u, indien mogelijk, een grote tuin moeten hebben. Vanwege het hoge gewicht van de Kota is een betonnen fundering van meer dan anderhalve ton nodig, zodat deze niet uitzakt. Je kunt deze stichting zelf water geven. Hoe het te doen is, laat zien hoe je een schuurtje maakt.

Bovendien zou u de opstelling niet alleen moeten doen. Over het algemeen kun je - met vaardigheid en twee tot drie helpers - een weekend afsluiten met de constructie. De kosten van de constructie zijn afhankelijk van de prijs van het hout en of u de fundering zelf giet. Over het algemeen zou je met ongeveer 3.000 tot 4.000 euro verwacht.

Benodigde materialen

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: voor

Hout (afmetingen in mm):

typelengtebreedtediktenummer

onderbouw
Geruit hout, grenen1701201206
Filets, grenen52003020
Borden, grenen20001501560
dak
Geruit hout, grenen20001001006
Geruit hout, grenen14001001006
Boards, 1e positie2000150166
2e positie1750150166
3e positie1490150

16

6
4e locatie1230150166
5e positie980150166
6e positie720150166
7e positie450100166
Deur en raam
Geruit hout, grenen200050502
Geruit hout, grenen100050502
Geruit hout, grenen30050502
Borden, Douglas-spar1950100169
Borden, Douglas-spar900100164
Boord, Douglas1650100162
Scharnieren, staal129402
Deurklink, hout2

Voor de deurconstructie:

  • 1 zeefdrukplaat, rechthoekig, 384 x 450 mm
  • 2 zeefdrukplaten, driehoekig, onderkant: 470 mm, links: 450, rechts: 400 mm

Fittingen, schroeven en andere materialen

artikel


lengte

breedte

Ø

nummer
H-grondanker 120 mm6001201206
Houtschroeven, verzonken kop1205,0200
Houtschroeven, verzonken kop1004,0200
Houtschroeven, verzonken kop504,0100
Nagels voor schiethamers201,51000
dakleer20 m²

Je hebt ook nodig:

  • Weerbestendig afdichtmiddel voor dakaansluitvoegen
  • lijm montage

Betonnen fundering met ventilatie

  • 3,2 kubieke meter geprefabriceerd beton
  • Pinnen en touwtje om in te zetten
  • betonmixer
  • Omhulplanken 2000 x 400 x 25 mm
  • 18 stabiele, gescherpte houten pinnen, lengte 50 cm, Ø 50 mm
  • 2 stabiele kunststofbuizen, wanddikte min. 10 mm, lengte 230 cm, Ø 10 cm
  • 1 cilindrische stalen buis, bovenaan. minuut 5 mm, lengte 120 cm, Ø ongeveer 30 cm
  • 1 zeefdrukplaat, 35 x 35 x 1,9 cm
  • 2 zeefdrukplaten, 35 x 30 x 1,9 cm
  • 2 zeefdrukplaten, 31,2 x 30 x 1,9 cm
  • 10 verzonken schroeven met hout, 3,0 x 50 mm

gereedschap

  • schiethamer
  • Schoppen om te graven
  • meetlint
  • Decoupeerzaag met HSS-metaalzaagbladen en houten zaagbladen
  • Geweldige cirkel
  • gradenboog
  • liniaal
  • heerser
  • waterpas
  • hoofd

Basis instellen

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: blauwdruk

De basis heeft een diameter van 400 cm

Eerst wordt het gemeten: Neem de pinnen en het snoer bij de hand en zet twee pinnen op een afstand van 4 meter naar elkaar op de gewenste locatie in de weide. Plaats de derde en vierde pin onder een hoek van 120 graden en een afstand van exact 2 meter tot de eerste twee pegs. De vijfde en zesde peg zet je in spiegelbeeld in een hoek van 120 graden naar beneden. Nu heb je een gelijkzijdige zeshoek getekend met een randlengte van 2 m op de vloer (zie tekening).

Begraaf nu precies langs deze lijn met de schop een kuil van 25 cm diepte out. Een richtliniaal, een regel en een waterpas helpen de graafdiepte te behouden. Steek nu de bekledingsplaten langs de zeskant in de grond en zet ze vast met 3-puntige staken zodat ze niet naar buiten kunnen buigen. De openingen tussen de bekistingsplaten moeten goed zijn.

Neem het nu de bekistingsplaten aan de boven- en onderkant van de zeshoek opnieuw uitgesneden en zag in het midden van een gat met een diameter van 10 cm, waarin de ventilatie pijp voor de grill past. Om de buis naar buiten te laten ontsnappen, langs de bekistingsplaat, maakt u nog een kleine put van 30 cm diepte waarin de buis met de opening zich opent. Steek het nu door het bord en zorg ervoor dat de naden strak zitten.

Installeer het ventilatiesysteem en giet beton

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: voor

Ventilatie voor de grill

Schroef de 5 zeefdrukplaten los een stevige houten kubus bij elkaar: per kubusrand worden twee schroeven gebruikt, terwijl de onderkant open blijft staan.In de voor- en achterkant van de kubus zag je op een hoogte van ongeveer 5 cm in het midden een cirkelvormig gat met een diameter van 10 cm. In het bovenste bord is een, ook cirkelvormig, gat met een diameter van 25 cm gezaagd. Steek nu de twee ventilatiebuizen in de houten kist en plaats de brede stalen buis op de bovenste opening.

Nu kan worden geconcretiseerd: Vul de put met de bekledingsplaten en buizen tot 10 cm onder de bovenrand van de betonnen bekistingsplaten. Je kunt het ook zelf aanraken; in dit geval heeft u een betonmolen nodig. Zorg ervoor dat tijdens het betonneren niets glijdt of uitloopt.

Zoals te zien in de tekening zit je vast in het verse beton de H-ankers in de fundering op een afstand van 20 cm tot de zijkanten. De afstand van 120 mm tot de buitenste hoeken tot de rand van de fundering (bekistingsplaat) moet nauwkeurig in acht worden genomen!

Monteer het basisframe

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: blauwdruk

Schema van het skelet

De 120 mm vierkante balken moeten voor de installatie worden voorbereid: zagen met een tafelzaag en een verstekaanslag 60 graden verstek aan elke kant, zodat de buitenste planken van de Grillkota in de zeshoek kunnen worden gemonteerd (zie tekening). Nu worden de steunen in de H-ankers geplaatst en aan de boven- en onderkant stevig vastgeschroefd met schroeven van 120 mm.

Schroef vervolgens de planken van 2000 x 150 mm met de schroeven van 120 mm netjes en van boven naar beneden op de steunbalken. Nu moet je bepaal waar de deur moet worden gemonteerd: Laat voorlopig dit gebied leeg.

Monteer de dakring en bereid de deur voor

Bovenop de bovenste rij planken wordt de dakring op de steunpaal gemonteerd: deze bestaat uit vierkant 200 cm vierkante daklatten met een diameter van 10 x 10 cm (zie tekening). Schroef voor montage twee schroeven van 120 mm door de linker- en rechterhoek om de dakring te stabiliseren. De ring wordt vervolgens met bouten bevestigd aan elke steunpaal en twee keer aan de muur, terwijl u heel recht in de muren moet werken. In totaal 20 schroeven bevestigen de dakring.

Nu is de deurvoorbereiding gemonteerd: Snijd twee stukken, elk 45 cm lang, van het resterende 200 x 10 x 10 cm vierkante hout. Zaag de stukjes aan elke zijde op 60 graden verstek. Monteer de stukken op de top van de twee hoeken van de dakring en op de twee 200 x 5 x 5 cm vierkante balken. Let op de juiste hoek! Een vierkant stuk hout van 100 cm wordt nu als een dwarsbalk op de bovenkant van het tweevierkantige hout gemonteerd.

Dakmontage op de Grillkota

1) Bereid dakbalken voor

Nu zijn de dakbalken gemonteerd: allereerst de dakbalken worden aan beide zijden gezaagd tot 40 graden verstek, zodat ze op de onderste en bovenste dakring rusten en kunnen worden vastgeschroefd (zie tekening).

Dan, net als bij de steunpalen, een mijter van 30 graden aan beide zijden in de lengterichting in de balken worden gezaagd, zodat de dakplaten kunnen worden gemonteerd (zie tekening). Het is het beste om een ​​cirkelzaag te gebruiken met verstekverstelling en stop.

Bouw een van de vierkante hellingen van 5 cm zeshoekig, bovenste dakrand met een kantlengte van 15 cm. De binnendiameter moet later 30 cm van hoek tot hoek zijn. Gebruik haakse schroeven van 100 mm voor montage.

2) Schroef dakbalken

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: grillkota

Plan voor het schroeven van de dakbalken

Nu zijn de dakbalken geschroefd: Schroef eerst de bovenste dakring op twee tegenover elkaar liggende dakbalken met één schroef en lijn deze vervolgens uit met de steunpoten onder de onderste dakring. Een assistent zou ondertussen de constructie moeten ophouden met een van de andere dakbalken.

Draai vervolgens de resterende dakbalken vast met een leider, een of meer helpers en een beetje geduld op: drie schroeven bovenaan en twee onderaan. Controleer daarna of alles klopt met waterpas en gradenboog: een hoek van 40 graden van de dakbalken en een horizontale bovenste dakring zijn belangrijk voor constructie en stabiliteit.

Word nu de eerder gesneden dakplaten De zes afzonderlijke daksegmenten langs hun nummering geschroefd: drie 100 mm schroeven links en rechts elk. Ook is het segment over de deur bedekt, hier wordt later de opening doorgesneden.

De daaropvolgende bedekking van het dak met teerpapier vindt overlappend en gesegmenteerd plaats: Knip eerst een driehoek uit met een basis van 220 cm en een kantlengte van 160 cm van het karton en overlap dit op het eerste daksegment. Beneden wordt het supernatant 10 cm neergeklapt, boven 20 cm afgesneden en vervolgens in de dakring gevouwen. De andere dakplaten zijn rondom op dezelfde manier rondom 10 cm overlapt.

Knip ten slotte zes 15 cm brede en 160 cm lange stroken uit het resterende dakleer bevestig ze met het spijkerpistool over de gewrichten. Nu is het dak strak - alleen deur, raam en schoorsteen missen.

Installeer de deur en het raam

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: grillkota

Bouw van deur en raam

De vensters installeren Het is gemakkelijk: eerst twee gaten van 100 x 30 cm met de decoupeerzaag in de zijwanden waar u vensters wilt hebben, neem dan de glasplaat. Hier kunt u kiezen tussen acryl of vensterglas. Plaats het tussen de vier 2-inch dikke balken gezaagd tot 45 graden om een ​​frame te krijgen. Dit zou nu precies 100 x 30 cm groot moeten zijn. De ramen zijn met montagelijm in het frame gemonteerd.

De constructie van het deurblad is vrij eenvoudig: leg de tien lange Douglas fir boards naast elkaar en schroef deze 30 cm van de boven- en onderkant met de twee dwarsbalken. De dwarsbalken worden in verstek gezaagd met een hoek van 45 graden en - zoals in de tekening - aan de voor- en achterkant van de deur vastgeschroefd. In de laatste stap, schroef de scharnieren op de dwarsbalk en hang de deur op.

Installeer de deuropbouw

Grillkota bouwt jezelf - blauwdruk voor een Finse barbecuehut: jezelf

Installeer de deuropbouw

Nu moet de deur bovenbouw gemonteerd omdat de deur veel langer is dan de dakrandhoogte. Hiervoor moet u eerst een gat van 1 m breed en precies 47 cm "hoog" in de dakbedekking afsnijden. Hierin wordt de deurbovenbouw later gebruikt. Monteer nu de twee bovenste rondhouten van de bovenbouw vanaf de binnenkant op het dak met de 100 mm schroeven en ook de twee 47 cm lange zijdelen.

Nu wordt een 38,4 cm brede en 45 cm lange zeefdrukplaat bovenop de constructie geplaatst, die het deurkozijn verbindt met het dak aan de bovenkant. Vervolgens worden twee driehoekige platen (basiszijde lengte 47 cm, linkerbeen 45 cm, rechterbeen 40 cm) links en rechts bevestigd en vastgeschroefd met schroeven van 50 mm. Span nu de constructie met dakleer en spijker hem voorzichtig vast. In dit geval moet hout niet meer onbeschermd aan het weer worden blootgesteld. De verbindende verbindingen met het dak u moet de binnen- en buitenkant nu afsluiten met afdichtmiddel voor de verbinding; dus de kota blijft droog.

De basisconstructie van je Kota is nu voltooid. Het tweede deel gaat nu over de installatie van de grill, het interieur en de rookuitlaat.

Zet barbecuehut op en grill kota

In het tweede deel leert u hoe u uw Grillkota comfortabel van binnenuit en inricht voorzien van een statige grill en rookafvoer kan. Met behulp van onze instructies kunt u uw eigen barbecue bouwen, met inbegrip van de dug-out en zelfs banken van een Ruach, die vervolgens in de hut worden geïnstalleerd.

Zet barbecuehut op en grill kota

Soortgelijke pagina's

  • Bouw zelf een kinderfiets
  • Bouwplannen voor het bouwen van bedden
  • Bouw hoogoven: bouwhandleiding
  • Zet barbecuehut op en grill kota
  • Bouwstal voor kleine dieren: een nieuw thuis voor konijnen en cavia's
  • Bouw hondenkennels
  • Gartenmöbel Bauplan-Archiv: Tuintafel, tuinstoel, tuinbank of schommelbank om zelf te bouwen
  • Scherpschutters-bouwinstructies
  • Bouw sandbox - bouwhandleiding voor een sandbox
  • Bouw een speltafel voor kinderen
  • Bouw rookoven - bouwinstructies van rokerij tot rokerij
  • Installatie van vensters: instructies voor het installeren van vensters, kosten voor materiaal en besparingen
  • Bouw je eigen gametoren: handleiding voor de constructie van Spielhaus
  • Bouw zelf een kas: een kas voor je eigen tuin

Video Board: