Zaagsel: welke prijzen moet u verwachten?

Je kunt zaagsel gebruiken voor heel verschillende dingen. Als je het zelf niet hebt, moet je het meestal kopen. Met welke prijzen u kunt verwachten en welke prijsverschillen er zijn, lees dit bericht.

Zaagsel als strooisel

Zaagsel wordt in de regel in grote hoeveelheden als afval gekocht. Het strooisel is geschikt voor het houden van paarden (box-nest) en voor kleine huisdieren zoals knaagdieren.

Aangezien dit het belangrijkste gebruik is voor gekochte houtkrullen en zaagsel, zijn de prijzen relatief constant.

Gebruikelijke prijzen

In de regel kunt u ongeveer 10 - 15 EUR per 24 kg verwachten. 24 kg komt in veel gevallen overeen met ongeveer 500 liter en is een quasi-standaard maatregel als u zaagsel in grotere hoeveelheden koopt.

De liter-maat kan verschillen in individuele gevallen, maar de bepalende factor is de korrelgrootte. Dus 130 liter kan al 18 kg wegen. De beste manier om zich te oriënteren op prijsvergelijkingen is daarom het gewicht en niet de liter-maat. Dit is betrouwbaarder en maakt betere prijsvergelijkingen mogelijk.

Prijzen per m³

In de land- en bosbouw wordt zaagsel vaak in m³ verhandeld. De prijzen kunnen regionaal heel verschillend zijn, ook de herkomst van zaagsel speelt een rol (zagerij, bosbouw, etc.)

Normaal variëren de prijzen tussen ongeveer 8 EUR per m³ en 20 EUR per m³. De meeste prijzen liggen relatief precies in het midden, tussen 12 EUR per m³ en 16 EUR per m³. Vaak vindt de facturatie ook plaats per ton- of bulkruimtemeter.

Zaagsel als brandstof

Wie zaagsel als verwarmingsmateriaal gebruikt, is meestal zelfs goedkoper dan houtsnippers. Zaagsel voor verwarming kan in veel gevallen echter problematisch zijn, tenzij u ze indrukt in briketten of pellets.

Qua prijs is er een aanzienlijk kostenvoordeel voor zaagsel in vergelijking met houtsnippers - meestal 30 - 50% minder, afhankelijk van de toevoerbron. Men moet echter niet vergeten om de enkele tonmaat te vergelijken, maar de calorische waarde. Omdat houtsnippers over het algemeen gestandaardiseerd zijn en consistent hoge calorische waarden hebben, wordt het kostenvoordeel in vergelijking met een specifieke vergelijking van de calorische waarde vrij duidelijk opnieuw gerelativeerd.

Tips & Tricks

U kunt zelfs briketten uit zaagsel persen, maar dit gaat gepaard met grote inspanningen en vereist de juiste apparatuur. Huishoudpellets zijn zeldzaam omdat de productie van pellets te gecompliceerd is. In beide gevallen moet u ook letten op de calorische waarde van het zaagsel, als u wilt bepalen of dit de prijs waard is.

Video Board: Waarom mijn pony nu op zaagsel staat.. | Weekvlog 13